باطری اسیدی بهتر است یا باطری اتمی؟

 

 

اگر مقاله های وبسایت الو باتری شیراز را دنبال کرده باشید، می دانید که در مقاله های پیشین در رابطه با باتری اتمی و باتری اسیدی و مشخصات و کارکرد های آن ها صحبت کرده ایم. اما پیرو این مقالات سوالی که برای بسیاری از مخاطبان ایجاد شده مبنی بر این که باطری اسیدی بهتر است یا باطری اتمی. این سوال با توجه به مزایا و معایب هر کدام از این باطری ها که در مقالات مربوطه توضیح دادیم، ممکن است برای هر فردی متفاوت باشند. با این حال در این مقاله توضیحاتی در این باره به شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

 

باتری اسیدی بهتر است یا اتمی

 

مزایا و معایب باتری اسیدی

مزایا:

- قیمت ارزان تری نسبت به باتری اتمی دارد

- به تدریج از کار افتادن باتری به طوری که با استارت خوردن ضعیف اتومبیل می توان پی برد که عمر باتری خودرو در حال اتمام است.

 

معایب:

- نیاز به بررسی و چک کردن مداوم

- عمر کوتاه تری نسبت به باتری های اتمی دارند

- سر ریز شدن اسید از محفظه های باتری

- کثیفی و آلودگی به دلیل خروج اسید

 

مزایا و معایب باتری اتمی

مزایا:

- امکان شارژ دوباره ی باتری

- نیاز به تعمیرات کم تر

- عدم نیاز به چک و سرویس آب مقطر

- مقاومت بالا در برابر شارژ بیش از حد و یا دشارژ شدن

- دارای طول عمر زیاد

- عدم آلودگی و تمیز بودن باطری اتمی

 

معایب:

- احتمال از کار افتادن ناگهانی

- قیمت بالاتر نسبت به باتری اسیدی

- داشتن فقط یک درپوش

- عدم نیاز به اسید

 

تفاوت باتری اتمی و اسیدی در چیست؟

با توجه به مزایا و معایبی که برای هر کدام از انواع باتری های ماشین برشمردیم تفاوت آن ها آشکار است. باتری های اسیدی در مقایسه با باتری های اتمی از قیمت ارزان تری برخوردارند. آلودگی و کثیفی در باتری های اتمی کمتر و حتی صفر است در حالی که باتری های اسیدی به دلیل سر ریز شدن اسید درون آن کثیفی زیادی دارند. باتری های اتمی طول عمر بیش تری در مقایسه با باتری های اسیدی دارند. باتری اسیدی به تدریج ضعیف می شود ولی باتری اتمی یک دفعه از کار می افتد؟

 

کدام نوع باتری بهتر است؟

با توجه به موارد گفته باید با توجه به اولویت خود باتری مورد نظر را تعیین کنید. اگر اولویت شما طول عمر زیاد، نداشتن آلودگی و کثیفی و عدم رسیدگی مکرر باشد باتری اتمی گزینه ی مناسبی است. اگر از ضعیف شدن باتری به مرور اطلاع پیدا کنید و ناگهان با از کار افتادن ان مواجه نشوید، باتری اسیدی را انتخاب کنید. و اما در صورتی که قیمت برایتان مهم است و باتری مقرون به صرفه ای می خواهید باتری اسیدی ارزان تر است.

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

دارای مجوز رسمی از اتحادیه باطری فروش
تحت نظارت امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

خدمات ما :

باطری فروشی شبانه روزی ، نمایندگی فروش باطری در شیراز ، باطری فروشی شیراز ، امداد باطری ، امداد باتری ، امداد باطری شیراز ، الو باتری ، الو باطری ، نمایندگی باتری اوربیتال ، امداد خودرو شیراز ، امدادباطری ، امدادباتری ، باتری ، باطری ، فروش باتری ، فروشگاه باطری ، الوباتری ، الوباطری ، فروش باطری ، تعویض باتری در محل ، باطری فروشی

دفتر شیراز

۰۹۱۷۸۵۴۰۲۳۴

www.alobatrishiraz.ir

شیراز، بلوار امیر کبیر، روبه روی بیمه ایران

شعبه خسارت مجتمع تعمیرگاهی شیراز

(شبانه روزی)

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید