تشخیص قطب مثبت و منفی باطری خودرو

 

 

در مقاله های پیشین وبسایت الو باتری شیراز دانستید که اتصال اشتباه قطب های باطری خودرو می تواند چه خطراتی به همراه داشته باشد. چه بخواهید باطری را به خودرو متصل کنید و چه به باطری دیگر یا به شارژر، باید قطب ها را به درستی تشخیص داده و اتصال را انجام دهید. اما برخی افراد به دلایل مختلف نمی توانند تشخیص قطب مثبت و منفی باطری خودروی خود را به درستی انجام دهند. فرسودگی می تواند یکی از این دلایل باشد. اگر شما هم جزو این افراد هستید، با ما در این مقاله از وبسایت الو باتری شیراز همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

 

تشخیص قطب مثبت و منفی باطری خودرو

 

روش اول تشخیص قطب مثبت و منفی باطری خودرو

در روش اول شما می توانید با توجه به رنگ دو سر باطری، قطب مثبت و منفی آن را تشخیص دهید. معمولا در همه ی باتری ها چه باتری خودرو و چه باطری دیگر لوازم، قطب منفی به رنگ مشکی یا آبی و قطب مثبت به رنگ فرمز است. بنابراین از رنگ هر سر باتری می توانید به راحتی به قطب آن پی ببرید.

 

روش دوم با استفاده از اندازه

تمام شرکت های تولید کننده ی باتری ماشین یک اندازه ی استاندارد برای آن ها در نظر می گیرند. در این استاندارد معمولا قطر سر مثبت باتری از قطر سر منفی آن کمی بزرگ تر است. البته برای استفاده از این روش باید دقت بالایی داشته باشید تا بتوانید اندازه ها را تشخیص دهید.

 

روش سوم

در روش سوم شما به ابزار و لوازمی نیاز دارید. این لوازم عبارتند از:

- آب

- نمک

- دو رشته سیم

با استفاده از ترکیب آب و نمک می توان سر های مثبت و منفی باتری را تشخیص داد. اما چگونه؟ ابتدا آب و نمک را در ظرفی با هم مخلوط می کنیم. سپس باید دو رشته سیم به دو سر باتری وصل شوند. بعد از آن دو سر دیگر سیم ها را درون ظرف آب نمک قرار می دهیم. یکی از سیم ها هیچ واکنشی نشان نمی دهد که قطب مثبت باتری است. اما از اطراف سیم دیگر هوا خارج می شود که نشان دهنده ی قطب منفی باطری می باشد.

این روش را با سیب زمینی هم می توان انجام داد که جایگزین آب نمک می شود. با این تفاوت که سیمی که اطراف آن تغییر رنگ پیدا کرد، قطب مثبت و سیمی که هیچ واکنشی نشان نداد، قطب منفی است.

 

 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

دارای مجوز رسمی از اتحادیه باطری فروش
تحت نظارت امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

خدمات ما :

باطری فروشی شبانه روزی ، نمایندگی فروش باطری در شیراز ، باطری فروشی شیراز ، امداد باطری ، امداد باتری ، امداد باطری شیراز ، الو باتری ، الو باطری ، نمایندگی باتری اوربیتال ، امداد خودرو شیراز ، امدادباطری ، امدادباتری ، باتری ، باطری ، فروش باتری ، فروشگاه باطری ، الوباتری ، الوباطری ، فروش باطری ، تعویض باتری در محل ، باطری فروشی

دفتر شیراز

۰۹۱۷۸۵۴۰۲۳۴

www.alobatrishiraz.ir

شیراز، بلوار امیر کبیر، روبه روی بیمه ایران

شعبه خسارت مجتمع تعمیرگاهی شیراز

(شبانه روزی)

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید